• Wpisów: 46
  • Średnio co: 26 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 14:18
  • Licznik odwiedzin: 4 600 / 1269 dni
 
zbyt.wiele
 
Atrakcje Hiszpanii są tak zróżnicowane jak cały kraj - jeden z dziesięciu najczęściej odwiedzanych przez turystów na świecie. Znana jest z korridy, tapas, suszonej szynki, flamenco, najlepszych klubów piłkarskich i bitwy na pomidory, a wśród atrakcji Hiszpania nie brakuje wspaniałych zabytków architektonicznych, plaż i gór. Sprawdź, co warto zobaczyć!
#wakacje

1.Costa Brava---Nazwa Costa Brava oznacza "dzikie wybrzeże" i częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego , od granicy francusko-hiszpańskiej i kończy nieopodal północno-wschodnich przedmieść Barcelony. Nazwa częściowo oddaje charakter tego miejsca - skaliste klify i sięgające daleko w morze półwyspy oddzielają szerokie, łukowate plaże, nad którymi wyrosły spore ośrodki turystyczne.


costa brava.jpg


2.Madryt---Leżący w centrum Hiszpanii Madryt, choć nie tak efektowny jak Barcelona, jest jednym z najciekawszych miast Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka chaotyczny, okazuje się stylowy i pociągający przy bliższym poznaniu. Eleganckie pałace, z rozmachem zaprojektowane arterie i place sąsiadują z wąskimi uliczkami i zaułkami, pełnymi sklepów i gwarnych knajpek.

madryt.jpg


3.San Sebastian---Baskijskie wybrzeże z roku na rok przyciąga coraz więcej gości uciekających z zatłoczonego i gorącego południa kraju. San Sebastian rozciągające się wzdłuż słynnej plaży Concha, zamkniętej od wschodu wzgórzem Urgull, a od zachodu Igeldo, nazywane jest czasami "perłą oceanu". Piękno miasta doceniła w przeszłości królowa Izabela II, która przyjeżdżała tu leczyć się i odpoczywać - obecnie robią to setki turystów odwiedzających co sezon najsłynniejszą miejscowość Kraju Basków.

san debastian.jpg


4.Segowia--- zasłużenie figurująca na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, słynie ze wspaniałego rzymskiego akweduktu, bogatego zespołu świetnie zachowanych budowli romańskich i gotyckiej katedry (ostatnia budowla gotycka wzniesiona na terenie Hiszpanii). Ciepły, złotaworóżowy kolor kamienia, kręte, wąskie uliczki, urocze placyki i piękne widoki przyciągają tłumy turystów.


Segowia.jpg


5.Saragossa---Pełna zabytków i urokliwa Saragossa - stolica Aragonii jest Polakom szczególnie bliska, głównie dzięki wspaniałym opisom miasta w "Popiołach" Żeromskiego. "Rysowały się przed oczyma niezliczone wieże; olbrzymie kadłuby klasztorów - franciszkańskiego, w środku miasta, za bramą zwaną Quemada, na prawym brzegu Huerby, świętego Józefa, na południu - czworokąt zamku inkwizycji Castel Aljaferia, na zachodzie - kapucynów, przed bramą Carmen; okrągłe kopuły i strzeliste wieże del Pilaar, nad samym brzegiem rzeki". Obecnie architektura miasta, w stylu mudejar, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Saragossa.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego